aktualizováno: 05.11.2009 20:17:44
HBC EDERSTAV PRACHATICE - ml.dorost
Aktuality

Ve středu proběhlo vyhodnocení soutěží a příprava nového ročníku

27.května proběhlo v Českých Budějovicích vyhodnocení uplynulého ročníku hoekjbalových soutěží Jihočeského regionu. Dále se projednávaly přihlášky do nového ročníku ligových soutěží.

Začněme nejvyšší soutěží v regionu a tou je II.ČNHbL. Do této soutěže se zřejmě přihlásí při povinnosti jednoho mládežnického mužstava nebo poplatku 15 tis. Kč tato mužstva : SK Suchdol nad Lužnicí, TJ Datels Blatná, HC ŠD Písek, SK Pedagog České Budějovice, HbC Zliv a TJ Stars Suché Vrbné. Ano zatím jen šest celků. Nová Včelnice zřejmě hrát nebude a zda bude hrát TJ Vltava České Budějovice a Betonova Holubov je nyní ve hvězdách. HBC Prachtice stojí o Regionální ligu a II.ČNHbL hrát nebudou. O SK Tábor "A" bude rozhodnuto po tomto víkendu, neboť ve hře je více variant.

Největší tlak mužstev je v Regionální lize, která bude čítat nejméně dvanáct mužstev. To neplatí o Oblastní lize České Budějovice, kde "zbyly" dva Protivíny a HBC Olešník. Při počtu sedm mužstev v Oblastní lize Jindřichův Hradec se nabízí možnost tyto soutěže sloučit, což ale ani jedna ze skupin nechce. V OL J.Hradec by mělo startovat i béčko SK Tábor.

V mládežnických soutěžích ke zvýšení počtu nedošlo, ale ve starším dorostu, alespoň osm mužstev uvažuje o přihlášení. Jedná se o SK Suchdol nad Lužnicí, Termity Velešín, Olymp Jindřichův Hradec, TJ Datels Blatná, SK Pedagog České Budějovice, TJ Stars Suché Vrbné, HC ŠD Písek a SK Tábor.

V mladším dorostu je situace katastrofální. Jen tři mužstva avizovala zájem hrát a to TJ Platan Protivín, HBC Prachatice a SK Tábor.

Ve starších žácích jde o čtyři mužstva SK Pedaogog České Budějovice, SK Suchdol nad Lužnicí, Olymp Jindřichův Hradec a BS Pluhův Žďár.  V mladších žácích jen tři mužstva HC ŠD Písek, HbC Zliv a TJ Datels Blatná, která ale chce hrát skupinu severozápad.

Taková je tedy předsezónní situace mužstev na jihu Čech.

PLAY-OFF 2009
3301010 3:0 3306001
13062 11.04.09 14:00 Pedagog Č.B. - HBC Prachatice 1:0   (0:0,0:0,1:0)
13064 12.04.09 14:00 Pedagog Č.B. - HBC Prachatice 7:0   (4:0,1:0,2:0)
13066 18.04.09 13:00 HBC Prachatice - Pedagog Č.B. 0:9   (0:0,0:4,0:5)
KONEC SÉRIE

4.4.2009                                                                         SK Tábor - HBC Prachatice   1:6
Dnes celek Prachatic odjel do Tábora k poslednímu zápsu letošní sezony v záklasní části s cílem zlepšit si střeleckou potenci a připravit se na play-off ve kterém se střetne s týmem SK Pedagog České Budějovice . Utkání začalo nezvykle ve 12:00 a jako první inkasoval tým hostí když domací hráč nedal zblízka Pixovi šanci . Tomáš byl ale opět obrovská opora a potvrdil že před play-off má skvělou formu . Zanedlouho po gólu domacích srovnal Sláva Květoň a do první třetiny stihnul nasázet Táboru hattrick, letos v základní časti dal už 30 branek . Tábor hrál velice sprostě a byl často vylučován,čímž nám umožnil skusit si přesilovky a ve druhé třetine toho využil  Martin Švec, který střelou od modré zvýšil náskok na rozdíl tří branek . Svého 16. gólu se dočkal Víťa Matoušek a vyhnal domacího golmana na střídačku . Jeho nástupce inkasoval pouze jednou a to z hole Martina Švece  na kterého vyhrál v přesilové hře buly Vít'a Matoušek a Martin tvrdou střelou nedal brankáři šanci.Ve třetí třetině se skóre neměnilo ale třetina byla hodně vyhrocená ,Táborští hráči nedokazali nic jiného než  se pokusit  rozhodit naše hráče ale Prachatice chtěli zápas v klidu dohrát a  to  taky udělali.Ve třetí třetine si místo v bráně užil i náhradní brankář Víťa Kacetl a podal dobrý výkon .Předvedli jsme  kvalitní výkon a můžeme se začít soustředit na play-off.

TRENINK  24.3.2009

21.3.2009                                                           HBC Prachatice - SK Pedagog České Budějovice

Dnes mladší dorost HBC Prachatice hostil na svém hřišti SK Pedagog České Budějovice ,skterým prohrál 0-6.Především díky skvělému výkonu Tomáše Pixy , který kryl 52 střel soupeře nebyl rozdíl ve skóre výrazně vyšší.Tomáš vydržel v brance do 41 minuty a pak už se na to nemohl dívat a přenechal své místo Vítovi Kacetlovi který inkasoval dvě branky a kryl celkem 7 střel.Útočníci nedokázali proměnit i vyložené šance Jarda Markytán dvákrát sám na brankáře,Sláva Květoň jednou sám na brankáře proto byla na konci na našem kontě vstřelených branek  nula.V první třetině jsme se soupeřem nestíhali a přestřílel nás 6-22 ,Tomáš inkasoval jen jeden gol,od druhé třetiny se hra vyrovnala a ve třetí třetině jsme zase propadli v bránění a prohráli tuto  třetinu 0-5.Co říct závěrem k tomuto zápasu,vypadalo to že máme ještě zimní přestávku,tak jak jsme k zápasu přistoupili.Pro play off se dá říct že máme stabilizované obrany Lukáš Marek-Martin Švec, Honza Cabák-Milan Mík(mimochodem Milan Míků dnes výborně zapadl do druhé obrany a podal jako jeden s mála výborný výkon) co říct k útokům ty se musí stabilizovat aby kluci věděli co mají hrát zatím sestavení útočných trojic není dobré protože kluci jeden zápas hrají s tím a druhý zápas zase s jiným a to jim na klidu nepřidá.
Takže dnešní zápas hodíme za hlavu a ve dvou zbývajících zápasech se připravíme na play-off.Za týden už můžem  dnešní porážku odčinit proti Jindřichovu Hradci.                                                                                                                                                                                              Švec Václav

7.3.2009                                                                 HBC Prachatice - TJ Datels Blatná

Dnes mladší dorost HBC Prachatice hostil na svém hřišti datly z Blatné , které porazil 4-1 a to především díky skvělému výkonu brankáře  Tomáše Pixy , který kryl 41 střel soupeře.Blatná od začatku bránila své obrané pásmo , což se jí velice dobře dařilo a nepouštěla naše střelce do vyložených šancí. To zapříčinilo , že se skóre  měnilo až v polovině druhé třetiny , kdy se dokázal prosadit domací Markytán . Do konce druhé třetiny stihla Blatná vyrovnat a do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu 1-1.Ve třetí třetině se domacím podařilo odvrátit útoky hostů a dokazali potvrdit roli favorita , když Markytán a posleze Květoň překonali hostujícího golmana .V poslední minutě se Blatná pokusila vyrovnat  skóre a odvolala svého brankáře , který ze střídačky přihlížel tomu , jak Markytán dovršuje hattrick do prázdné brány.

Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek